Evden Eve Nakliyat hakkında Tavsiyeler | Taşınma Hakkında tavsiyeler 3.29/5 (7)

Evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda her iki tarafın üstüne düşen görevleri ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler yayınlanmakta,

Evden Eve Nakliyat hakkında Tavsiyeler

1. Öneriler alın. Arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve emlak acentelerine sorun. Evinizin yakınında ofisleri olan şirketleri taşımak için telefon defterine bakın. evden eve nakliyat ne kadarının maliyeti olacağına dair bir kişi tarafından tahmin yapmak isteyeceksiniz. Dolapların her birine bakmayan birinden gelen herhangi bir tahmil üzerine güvenmeyin. Büyük isim şirketlerinin en iyisi olduğunu düşünmeyin. “profesyonel görünen web sitelerine aldanmayın” web siteleri aracılığıyla tahminler almayın. Taşınmayı kendiniz bulun ve bu sitelerin bazılarıyla ilişkili sayısız dolandırıcılığı önleyin.
2. İlk taramayı yapın. Önerilen firmaların bir listesine sahip olduğunuzda, Hızlı bir arka plan kontrolü yapmak için çevrimiçi gidin (daha ayrıntılı bir kontrol yaparak daha sonra yapabilirsiniz). Firma’nın üye olduğu kuruluşları sorgulayın (İsteend) İstanbul Evden Eve Nakliyeciler derneği  (isteend.org.tr)
Tüketici savunucusu siteleri, sikayetvar.com’u kontrol ettiğinizden emin olun . Bunların her biri, tüketici şikayetlerinin geçmişi olan şirketlerin kara listesine, Hem nakliyat hem de endüstri hakkında ipuçları ve genel bilgiler verir.

3. Evden Eve Nakliyat Fiyat Teklifi için  tahminde bulunmak için en az üç ya da dört şirketle görüşün.

İşe alım sürecini sürdürecek bir zaman çizelgesi mi istiyorsunuz? Hareketli Kontrol Listesine bakın . Bu hareket edenlerin tahminleri, hareketin ne kadar süreceğine bağlıdır. İşe alım sürecini sürdürecek bir zaman çizelgesi mi istiyorsunuz? Hareketli Kontrol Listesine bakın . Bu hareket edenlerin tahminleri, hareketin ne kadar süreceğine bağlıdır. İşe alım sürecini sürdürecek bir zaman çizelgesi mi istiyorsunuz? Hareketli Kontrol Listesine bakın .4. Evinize bir exper (Keşif yapan kişi) geldiğinde, dolaşmak istediğiniz her şeyi, dolaplarda , arka bahçede, bodrumda, tavan arasına gösterin . Ustabaşı, taşıma halindeyken tahmininin hesaplanandan çok daha fazla şey olduğuna inanıyorsa, orijinal tahmine “her şey kamyonda, daha sonra değil de,” meydan okuyabilir. Sizi daha yüksek bir miktar ödemeye zorlayamaz, ancak eşyalarınızı orijinal miktarı için taşımanız da gerekmez. Bu noktada muhtemelen başka seçenekleriniz de yok. Ayrıca, experin yeni evinizde taşımayı zorlaştıracak merdivenler, asansörler veya kaldırımdan en yakın kapıya kadar olan önemli bir mesafeyi bildiğinden emin olun. Expertiz yapan kişi evinizdeyken, şirket hakkında olabildiğince fazla bilgi edinin. İşi başka bir firmaya getiren kişiye taahhüt ettirmekten değil, kendiliğinden gelen firma olduğundan emin olun. Şirketin ne zamandır faaliyet gösterdiğini öğrenin. (En azından birkaç yılda, en iyisi 10 ya da daha fazla kez olanı istesin.) Tahmin edene kadar aşağıdakilerin hepsini toplaman gerekirdi:

 • Şirketin tam adı ve iş yaptığı diğer isimler.
 • Şirketin adresi, telefon numaraları, e-posta ve web sitesi adresleri.
 • Şirketin referansları için isimler ve iletişim bilgileri.
 • K-3  BELGESİ ( Ulaştırma Bakanlığı) EV VE OFİS TAŞIYICILARI İÇİN VERİLEN BELGE.

5. Sözleşmeyi gözden geçirin. sözleşme , sizinle ve nakliyat şirketi temsilcisi tarafından imzalandığında, servis ve konşimento siparişiniz olarak hizmet eden birleşik bir belge olabilir. Bunlar, mallarınız yüklendiğinde oluşturulan envanter listesiyle birlikte, herhangi bir taşıyıcı size sağlaması gereken temel belgelerdir. En üstte “yazılı tahkikat tahmini” sözcüklerinin yanı sıra, taşıtıranın imzasını altındaki bir tarihe rastladığınızdan emin olun. Bir devletler arası taşıma için, tahmin, nakliye malınızın türünü ve miktarını, yeni evinize olan mesafeyi, eşyalarınızı teslim alıp teslim edeceğiniz zamanı ve ek servisleri (örneğin paketleme) açıkça tanımlamalı ve nakliyat şirketi sağlıyor. Taşıt aracınızdan ek bir sigorta (standartın 60 sentinin üstünde, hareket ettiricinin sigortasının kapsadığı bir TL ) satın almak istiyorsanız, o sigortanın masraflarını ve ayrıntılarını anladığınızdan emin olun. ir tahmini tahmini göndermenizi rica ederim – herhangi bir şey için birinin sözüne kapılmayın.

6. Tahminler kazanırken, onları parlak renkli (yani, kaybetmenin zor olduğu) bir klasörde toplayın. Daha sonra tahmin ediciler içeri girdikçe bu klasörü açık görüşlü tutun. Bu onlara ödevinizi yaptığınızı gösterir.

🙂 bu yazı hoşunuza gittiyse paylaşabilir,sevdiklerinize yollayabilirsiniz.

7. Tahminlerinizi tamamladıktan sonra, teklifleri karşılaştırın. Diğerlerinden daha düşük olan herhangi bir şirketten sakının. Ek maliyetlerin nereden geldiğini görmek için yüksek tekliflere bakın. Hiçbir şey anlamıyorsan, ara ve soru sorma. Saygın şirketlerden birkaç makul ses getiren teklifiniz varsa, mümkün olan en iyi fiyatı elde etmek için pazarlık yapmaktan korkmayın. Özellikle rekabetin çok olduğu bir pazarda, çoğu üretici fiyatlama konusunda sizinle birlikte çalışacaktır.

8. Şimdi yarışmacıları daha ayrıntılı bir şekilde kontrol edin. Toparladığınız bilgileri alın ve çevrimiçi olun. Birincisi, devletin bir parçası olduğunuzdan emin olun ve ne kadar süredir işyerinde olduklarını teyit etmek için devlet görev düzeninizi kontrol edin. Bazılarının çevrimiçi olarak işletmelerin aranabilir veri tabanları var; Değilse, Telefon rehberinin resmi sayfalarındaki numarayı arayın.

9. Sonra, hareket eden şirketinizin yasal olarak hareket etmesi için gereken lisans ve sigortaya sahip olduğundan emin olun. (Evet, bunu yapmak için yasal yetkisi olmadan iş istemek Movers vardır.) Git safersys.org (Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenliği İdaresi (FMCSA) web sitesi ve şirketin USDOT numarasını girin ve “Ara” seçeneğini tıklayın Ayrıca ad veya MC numarası ile de arama yapabilirsiniz). Doğru bir DOT numarası varsa, şirket hakkında çok sayıda bilgi içeren bir ekran gösterilir. İşte ne arayacağım: ) Gidin safersys.org Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenliği İdaresi (FMCSA) web sitesini ve şirketin USDOT numarasını girin ve (siz de adı veya MC sayısına göre arama yapabilirsiniz) “Ara” seçeneğini tıklayın. Doğru bir DOT numarası varsa, şirket hakkında çok sayıda bilgi içeren bir ekran gösterilir. İşte ne arayacağım: ) Gidin safersys.org Federal Motorlu Taşıyıcı Güvenliği İdaresi (FMCSA) web sitesini ve şirketin USDOT numarasını girin ve (siz de adı veya MC sayısına göre arama yapabilirsiniz) “Ara” seçeneğini tıklayın. Doğru bir DOT numarası varsa, şirket hakkında çok sayıda bilgi içeren bir ekran gösterilir. İşte ne arayacağım:

 • Şirketin adı, adresi ve telefon numaraları. Şirketin verdiği şeylerle aynı mısınız?
 • Formun sol üst köşesindeki “Hizmet Dışı” alanına “Hayır” yazmalıdır.
 • “Güç Üniteleri” ve “Sürücüler” etiketli alanlar, şirketin kaç tane kamyon ve sürücünün bulunduğunu anlatır. Ayda 100 hareket ettiklerini iddia eden ancak yalnızca iki kamyona sahip olan bir şirket, şüpheyle muamele görmeyi hak ediyor.
 • “Sınıflandırma İşlemi” altında, “Kimlik Doğrulaması” nın yanında bir X olmalıdır. kiralık.”
 • “Taşıyıcı Operasyonu” kapsamında, eyalet dışına taşınıyorsanız, “Eyaletlerarası” yanında bir X olmalıdır.
 • “Cargo Carried” altında, “Ev Eşyaları” nın yanında bir X olmalıdır.
 • Aşağıda “Teftişler / Çökmeler” bölümünde şirketin ortalamasının gösterilen ulusal ortalamanın çok üzerinde olmasından endişe etmeniz gerekir. “Güvenlik Değerlendirmesi” bölümünde, bir inceleme yapılmışsa sonuçlar “Yeterli” olmalıdır.
 • Sayfanın alt kısmında, “FMCSA Lisanslama ve Sigorta sitesi” bağlantısını tıklayın. Bir sonraki sayfada, “Motor Taşıyıcı Ayrıntıları” sayfasına ulaşmak için “Ayrıntıları Görüntüle” nin altındaki “HTML” veya “Rapor” düğmesini tıklayın. “Otorite Türü” sütununda “Ortak”, “Sözleşme” ve “Broker” olmak üzere üç liste bulunur. Sağdaki “Yetki Durumu” sütunu şirketin yetkisinin etkin olup olmadığını gösterir. En azından “Ortak”, Etkin olarak listelenmeli ve “Başvuru Beklemede” altında “Hayır” yazılmalıdır.
 • Bir sonraki tabloda, “Ev Eşyaları” başlığı altında bir “Evet” olmalıdır.
 • Tabloda sigorta bilgileri yer almaktadır. Hareket eden bir şirketin hem bedensel yaralanma hem de mal hasarı (BIPD) sigortasına (minimum 750.000 dolar) ve yük sigortasına başvurması gerekir. “Dosya üzerinde Sigorta” başlığı altında BIPD en az 750.000 dolar ve “Kargo” da “Evet” demelidir.
 • Bir şirketin lisansının (202-366-9805) ve sigortanın (202-385-2423) durumuyla ilgili bilgi almak için FMCSA’yı da arayabilirsiniz.

Bu yazıya puan verirmisiniz?

%d blogcu bunu beğendi:
nakliye