Nakliye Platformları Kurbanı Olmayın! 4.31/5 (13)

Merhabalar,

Bu yazıyı çok fazla şikayet gelmesi üzerine paylaşma gereği duyduk. Evini ve ofisini taşıtmak isteyenlerin temel problemlerini ele alacağız.

Evden eve nakliyat ya da eşya taşımacılığı oldukça meşakatli ve özen gerektiren bir iştir. Bu işi doğru firma ile yapmak bunun püf noktasıdır.

Nakliyat firması seçerken yapılması gereken her zaman eski usul olan eşe dosta sormak ve öneri almaktır. Toplum olarak çabuk inanıp güvendiğimiz için herkesin görüşüne hemen inanır ve sahipleniriz.

Evden eve nakliyat hizmeti almak için size öneri  ve referans olacak kimse yok mu?

o zaman hemen internet üzerinden firma aramak gerek. Açıkçası internet’ten firma araştırmak daha mantıklı ve cazip.

  • Taşımacılık hizmeti alacağınız firmayı tanıma imkanı
  • Web sayfası,hizmetler,Ambalaj ve Adres bilgileri
  • Konumu,Detaylı bilgiler ve Detaylı araştırma imkanı

    Peki ya internet ortamında bu araştırmaları yaparken gözünüze aracı bir site girerse?

  • İşte tam da yazımızın başlangıç noktası budur.
  • Evden eve nakliyat platformları.

Son zamanlarda Şikayet VAR üzerinde oluşan şikayetlerin ve mağduriyetlerin altında hep platform ve aracı web sayfaları yer alıyor.

Şimdi birkaç örnek vereceğiz.

Bunların en başında gelen;E Nakliyat. E Nakliyat tamamen komisyon usulü ile çalışan bir oluşum,içerisinde barınan firmaların çoğu merdiven altı olup,ortalama hafta’da 100 kişi şikayetçi olmaktadır. (sikayetvar verisi)

Enakliyat.com.tr Sorunlarla İlgilenmiyor.

Enakliyat.com.tr firmalarından birinden teklif aldım ve taşıttım. Ancak eşyalarımı anlatıldığı gibi taşımadılar ve sözleşme de yapmadılar. Enakliyat.com’u aradım kendilerinin sorumlu olmadığını sadece web sitesi olduklarını söylediler. En son yöneticisi m**y**y** adlı kişiyi aradım telefonu yüzüme kapattı. Web sitesinde yazdıklarının arkasında durmuyorlar. Firmalar çok vasıfsız kamyonu olan üye oluyor.

( https://www.sikayetvar.com/enakliyatcomtr-sorunlarla-ilgilenmiyor )

Enakliyat.com.tr’nin Yönlendirdiği Bu**** Nakliyat Hayatımı Kabusa Çevirdi.

Enakliyat.com.tr üzerinden ihale açtım ve firma beni daha ucuz teklif veren olduğu halde beni işini iyi yaptığını söyleyen ve diğer tekliflerden 500 TL fazla olan Budak Nakliyat adında bir firmaya yönlendirdi ve hayatım kabusa döndü. Oysaki yorumlar iyi yönde idi. Meğerki Enakliyat.com.tryorumlarda oynama yapıyormuş. Neyse gelelim Budak Nakliyat‘a. Tatlı dili ile abla ağabey diyerek kandırıyorlar. İş bitince küfür etmeye kadar iş gidiyor. Eşyalarımı Düzce‘den Ankara’ya getirecekken, Düzce‘den İstanbul’a taşıdı oradan başka bir firmaya verdi eşyalar iki gün gezdi öyle Ankara’ya geldi. Buzluğumdaki yiyecekler koktu, mekan yatağım kamyon arkasına bağlandığı için ıslandı, kırılan eşyalarım hat safhada. Eşimin içinde gelinliği olduğu hurç kayboldu ve rahat rahat üste çıkmaya kalktılar. Giden gitti.

(https://www.sikayetvar.com/enakliyatcomtrnin-yonlendirdigi-budak-nakliyat-hayatimi-kabusa-cevirdi)

Enakliyat.com.tr Kaparo Yatırıp Onaylandığı Halde EşyaTaşımaya Gelmediler!

Enakliyat.com.tr denilen gibi tüm işlemleri yapıp ihale tım. Deniz ata nakliyatfirması ile anlaşıp Enakliyat‘a bildirdim ve dedikleri gibi kaparo yatırıp işlemimi sonlandırdım. Taşıma günü gelip eşyalarımı taşımadılar taahhüt ettikleri gibi başka firmada yönlendirilmedi sadece yatırdığınız ücreti geri iade edeceklerini, anlaştığım firmanın başka işe gittiğini ve eşyalarımı taşımak için müsait firma bulamadıklarını söylediler… O gün için eşyamın taşınması gerekli olduğu için yaklaşık 3 katı ücret verip yalvar yakar bir firmayla anlaşıp taşıma işini hallettim.

(https://www.sikayetvar.com/enakliyatcomtr-kaparo-yatirip-onaylandigi-halde-esyami-tasimaya-gelmediler)

Bu ve buna benzer şikayetleri sikayetvar.com üzerinden görebilirsiniz. Tüm şikayetler sikayetvar üzerinden alınmıştır.

Gördüğünüz gibi bu platformlar müşteri odaklı değil,müşteri kandırma odaklıdır.

Buna benzer bir diğer site de armut.com’dur. 

armut.com Mağdur Oldum Site İlgilenmedi.

Armut.com üzerinden evden eve nakliyat hizmeti aldım. Nakliye firması resmen beni kandırdı. Armut.com’a bildirdim mail attım kimse dönüş yapmadı. Hizmet piş ağzıma düş ama öyle değilmiş!

(https://www.sikayetvar.com/armutcom-magdur-oldum-site-ilgilenmedi)

Armut.com Sigortasız Ev Nakliyatı, Taşeron Firmayla Nakliye, %18 KDV’ nin Tarafımdan Alınması!

Armut.com sitesi aracılığı ile tarafıma ulaşan Sude Nakliyat İzmir firması ile telefonda 2500 TL karşılığı evinin nakliyesini Eskişehir’ den Aydın ‘a Sude Nakliyat‘ ın kendi aracı ve sigortalı elemanları ile yapılması hususunda anlaştık. 22/10/2016 tarihinde evinin nakliyesi için gelen firma ise hiç tanımadığınız ve bilmediğim Bursa firması olan yeşil Bursa Nakliyat‘ ın elemanları ve aracı idi. Evime nakliye sırasında sigorta yapılmadı, eşyalarımda ufak çaplı hasarlar oluştu. Fatura isteyince ise 2500+ KDV kesip bizden ekstra KDV ücreti aldılar.Firma elemanlarının lakaytlık ve saygısızlığı da cabası. Konuyu Armut.com’ a ilettik ama mağduriyetimiz giderilmedi. Bir daha asla bu site ve şirketleri ile iş yapmayacağım. Fiyasko bir hizmet anlayışı ve bildiğin +KDV adı altında yanıltıcılık yapıyorlar. Konu ile ilgilenmemiş hususunu, bilgilerinize sunarım.

(https://www.sikayetvar.com/armutcom-sigortasiz-ev-nakliyati-taseron-firmayla-nakliye-18-kdv-nin-tarafimdan-alinmasi)

Armut.com Sitesinde İş Veren Olarak Hesaplarımıza Çözüm Aramadan Bloke Etmeleri.

Armut.com sitesinde para kazandıkları firmalara hiçbir saygıları yoktur. Nakliyat firması olarak Armut.com sitesine aylık ortalama 5.000 TL para ödeyerek müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ancak yapılan nakliye ile ilgili bir müşteri hakkımızda şikayette bulunması durumunda, hesaplarımızı blokeleyen site, bizim müşteriye ulaşamadığımızı söyleyip ispatlamamıza rağmen, kendileri dahi ulaşamamalarına rağmen firmamızın hesaplarını neden bloke ettiklerini sorduğumuz zaman; ”siz müşterinin sorununu çözmeden hesaplarınız açılmayacak” gibi cevaplar veriyorlar. Eşyasında sorun çıkan bir insan niçin nakliyecinin telefonunu açmaz? Hizmet aldığı Armut.com sitesinin telefonlarını neden açmaz? Bu site tüm meslek sahiplerinden haksız kazanç sağlıyor. Haksız kazancıda geçtik, artık soruşturmadan hesapları kapatıyorlar ve bütün olaylara tek taraflı bakıyorlar. Sadece kendilerini düşünüyorlar.

(https://www.sikayetvar.com/armutcom-sitesinde-is-veren-olarak-hesaplarimiza-cozum-aramadan-bloke-etmeleri)

Bu ve bunlar gibi binlerce şikayet yanıtlanmayı ve ilgiyi bekliyor. Siz de bunlar gibi mağdur olmak istemiyorsanız “nakliyat platformlarından uzak durun” 

 

 

Bu yazıya puan verirmisiniz?

%d blogcu bunu beğendi:
nakliye